ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Види вентиляції в арочної теплиці

Види вентиляції в арочної теплиці

2018-10-05 11:28:43   0   999

Види вентиляції в арочної теплиці Важливу роль в здобутті хорошої врожаю з теплиць грає забезпечення комфортного для рослин мікроклімату. Одним з необхідних етапів його підтримки є установка вентиляції в арочної теплиці. Вентиляція буває як ручний, так і автоматичною. Її різновид вибирається виходячи з розмірів вашої теплиці і фінансових можливостей.

Ручна вентиляція теплиць

Зараз в майже кожній теплиці можна зустріти двері, кватирки і Фармуга. Використовуючи термометр і гігрометр, людина самостійно відстежує показання і, при необхідності, організовує провітрювання. Однак цей тип вентиляції в арочної теплиці більше підходить для дачників, які весь вільний час проводять на городі. Для більш зайнятих людей, а також для промислових теплиць, найкраще буде віддати перевагу автоматичної вентиляції.

Автоматична вентиляція теплиць

Створити автоматичну систему вентиляції нескладно, але вона значно полегшить обслуговування теплиці. Перевагою такої системи, безсумнівно, виступає настраиваемость: якщо ви зміните набір вирощуваних рослин, то легко зможете підігнати роботу системи для створення необхідного нового мікроклімату. Всі автоматичні вентиляції зазвичай поділяють на автоматичні кватирки, гідравлічні, електричні і біметалічні системи.

Автоматичні кватирки

Велике поширення зараз отримали кватирки-автомати. Однак вони хоч і різняться зовні, їх об'єднує загальний принцип пристрою. По суті, вони являють собою «штовхач», що дозволяє відкривати і закривати елементи вентиляції теплиць. У таку систему, як правило, входить олійною циліндр, штовхач і поршень.

При нагріванні відбувається розширення масла, за рахунок чого штовхається поршень. Це служить як поступальний рух на штовхача, який цим відкриває кватирки або фрамуги. Охолодження масла призводить до зворотного процесу. Відрізняє цю технологію доступність в ціні, однак для забезпечення безперебійної роботи вентиляції в арочної теплиці необхідно встановити такий пристрій на кожну кватирку і Фармуга.

При установці також важливо звернути увагу на кріплення елементів: циліндр не повинен бути схильний до дії прямих сонячних променів, інакше це призведе до збою в роботі системи вентиляції.Вентиляция в теплице-арке

Гідравлічні системи

Гідравліка - не менш популярний вид вентиляції в арочної теплиці. Він відрізняється достатньою простотою, надійністю і довговічністю. Система являє собою сукупність важелів, які взаємодіють між собою і, в свою чергу, приєднані до Фармуга.

Принцип роботи нагадує автоматичні кватирки. Система працює також за рахунок розширення рідини при підвищенні температури і стиснення при її зниженні. Розширення служить для відкривання Фармуга, а стиснення за ефектом коромисла тягне Фармуга вниз. Як термометра виступає ємність в теплиці, а компенсатора - точно така ж ємність на вулиці. Ці ємності з'єднують гідравлічні шланги, і вони працюють відповідно до принципу сполучених посудин.

Електричні системи

Електричні системи відрізняє їх порівняльна простота. Їх основними елементами є термореле і електровентилятор. У реле виставляється спрацювання при конкретної температурі, що сприяє включенню вентиляції, коли це необхідно. Температура регулюється за рахунок повітря, що надходить з вулиці.

Такий тип вентиляції в арочної теплиці є одним з найдешевших, так як він дозволяє з'єднати з однією системою кілька елементів вентиляції. А термореле, точно реагуючи на встановлену температуру, забезпечує роботу системи вентиляції тільки тоді, коли це потрібно.

Біметалічні системи

Принцип роботи цієї системи також пов'язаний з лінійним розширенням матеріалу під впливом температури. Вона складається з двох пластин різних металів, що мають відмінні один від одного коефіцієнти розширення. Коли в теплиці піднімається температура, один метал деформується сильніше, ніж інший, і силою виштовхування відкриває Фармуга або кватирку. При охолодженні відбувається зворотний процес.

Перевагами біметалевих систем виступає доступна ціна, простота в установці і відсутність необхідності контролю з боку людини. Однак досить складно налаштувати систему на необхідну температуру, а також вона не в змозі управляти великими кватирками і Фармуга.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!