ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Теплиці з полікарбонату - види конструкції

Теплиці з полікарбонату - види конструкції

2018-09-14 10:27:11   0   776

Полікарбонатні теплиці Тепличні конструкції моделюють як заводами-виробниками, так і любителями-кулібіних. Конструктивні рішення в результаті виходять самі різними, іноді інноваційними. Сьогодні ми поговоримо про найбільш популярних варіантах конструкції теплиць XXI століття.

Види теплиць з огорожею із стільникового полікарбонату

Під полікарбонат "годиться" кілька типів каркаса:

- арка;

- "будиночок" і "полудомік" (дво- і односхилі теплиці);

- Мітлайдера.

Теоретично можна зробити з полікарбонатною огорожею і теплицю-купол, і теплицю-сферу, і теплицю-курінь. Але згадані варіанти найбільш поширені. Для виготовлення каркаса фермери і дачники використовують різні матеріали: "куточок" і трубу (алюмінієві і оцинковані, горячекрашенние і пофарбовані), дерево і навіть пластикову основу. Кожен матеріал має переваги і недоліки, але цього варто присвятити окремий матеріал. Сьогодні ми обговорюємо плюси і мінуси конфігурації каркаса.

Каркас- арка або каркас-тунель

Матеріалом для каркаса теплиць тунельного типу служить найчастіше метал:

- м-подібний профіль;
- легкі алюмінієві труби;
- сталева труба вологозахисного виконання (оцинковка, фарбування).

Промислові теплиці такого типу пропонують багато продавців. Якщо фінанси дозволяють вигідніше брати брендовану теплицю з великим гарантійним терміном. При дефіциті грошових коштів можна купити економ варіант: теплицю з М-подібного профілю і покриттям з тонкого полікарбонату. При бажанні ще здешевити конструкцію, і зібрати її власноруч дачники використовують пластикові труби і поліетилен.

Что нужно для строительства двускатной теплицы с деревянным каркасом, читайте подробно тут.Аркова теплиця з полікарбонату

При сезонному використанні теплиці-арки або бажанні частіше її переміщати по ділянці конструкція встановлюється на грунт (із застосуванням якорів) або на полегшений фундамент. При зведенні "капітальної споруди" (цілорічно експлуатованої теплиці) потрібен міцний фундамент:

- дерев'яний;
- бетонний-блоковий;
- бетонний-стрічковий.

Для арок- "весесезонок" обов'язковим пунктом є проведення інженерних мереж:

- полив;
- вентиляції;
- обігрів.

Це основні системи, які бажано облаштовувати навіть в сезонно використовуваних конструкціях. В арочні теплиці і тепличні комплекси без праці встановлюється:

- будь-яка система поливу (популярна і економічна крапельна);
- різні варіанти обігрівачів (найпростіший в установці спосіб обігріву - монтаж ІК-систем).

А ось облаштування природної вентиляції в частині монтажу фрамуг доставляє тепличникам клопоти. В іншому теплиця-арка позбавлена ​​недоліків. Недоліки з'являються у полегшених конструкцій. Такі варіанти потрібно добре закріплювати на грунті, а зимовий час перевіряти, щоб сніг не зіпсував каркас.

Теплиці - будиночки і "полудомікі"

Двосхилий теплиця за традицією асоціюється з хатинкою з казки, односхилий же швидше з невеликим саморобним гаражем або сараєм. Але обидва варіанти активно експлуатуються дачниками. Перший варіант активно використовується дачниками, що вирощують високорослі рослини. Це традиційна автономна конструкція, що дозволяє максимально повно використовувати свій внутрішній простір.

Теплиця з полікарбонату за Мітлайдера Другий варіант хороший тим, що таку тепличку можна "прилаштувати" до дому або будь-якого капітального спорудження, заощадивши на утепленні стіни, проведенні комунікацій і опаленні. Будиночок позбавлений недоліку арки, в такій теплиці легко облаштувати кватиркового провітрювання.

Для виготовлення теплиці-будиночка використовують:

- для каркаса: деревину, труби (пофарбовані або оцинковані), рідше профіль;
- для огорожі оргскло або полікарбонат (моноліт і стільниковий, останній частіше);
- для фундаменту використовують дерево або алюміній в якості основи і бетон в якості основного "наповнювача".

Труднощі у Тепличник іноді виникають на етапі монтажу. Для складання такої теплиці краще використовувати допомогу фахівця. Доцільно монтувати на ділянці будиночок і полудомік при бажанні вирощувати зелень і овочі-фрукти цілий рік. Для літніх теплиць цей конструктив не найкращий.

Всі завершує Мітлайдера

Це інноваційна конструкція від Я. Митлайдера. Хороша для "всесезонок". Її плюс - особлива конструкція даху з великим віконним отвором. Така конструкція забезпечує відмінне провітрювання, краще, ніж у всіх інших варіантах теплиць, причому природним чином. Інженерні мережі в Мітлайдера проводити так само просто, як в звичайному будиночку. Внутрішнє облаштування теплиці робить роботу в ній комфортної для людини.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!