ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці

2019-06-18 18:08:37   0   2487

Технологія вирощування тюльпанів в теплиціТехнологія вирощування тюльпанів в теплиці не настільки складна, щоб перешкодити ентузіастам отримувати задоволення, вирощуючи квіти на своїй ділянці. Досить з'ясувати всі нюанси технології виробництва цибулинних, і тонкощі догляду за ними. Згадане задоволення буде ще й результатом естетичних відчуттів, одержуваних в результаті розглянутого процесу. Родзинкою ж в цьому бізнесі є можливість відчути себе деміургом, і створити якийсь дивовижний гібрид.

Як правильно підживлювати рослини з допомогою курячого посліду читайте в джерело.

Вибір сорту і його придбання

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці в якійсь мірі залежить від обраного сорту тюльпана. Можна виділити кілька сортів з тих, що лідирують за популярністю для культивування в спорудах захищеного грунту. Назвемо хоча б такі:

• міцний яскраво-жовтий Стронг;
• красива Барселона;
• помітний Пріор;
• оригінальний Рол Вірджин.

На рівні названих числяться і махрові представники широкого сімейства тюльпанів. Питання придбання цибулин для тепличних будівель стоїть більш гостро. Справа в тому, що цей товар виробляється в Голландії, а доставка здійснюється залізничним транспортом. Труднощі транспортування позначаються і на ціні цибулин і на обмеженості номенклатурного ряду, в якому переважають сорти, здатні виживати в найжорсткіших умовах. Потрібно робити розумний вибір, а замовити Тюльпани можна по інтернету.

Посадка цибулин

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці зачіпає і посадку рослин. Перш за все складається план вигонки. Дата посадки збігається з датою початку холодного періоду. Розрахунок проводиться в зворотному порядку. Задається дата цвітіння тюльпанів. Від неї віднімаються дні перебування в теплиці і дні холодного часового інтервалу. В результаті виходить дата посадки. В середньому весь процес вирощування займає близько 120 днів. Точний часовий період залежить від обраного сорту. Садять корінці по 80 штук в спеціальний ящик (0,6 х 0,4) м2. Таким способом з одного квадратного метра можна отримати близько 300 розкішних квітів.

Як правильно використовувати повітряно-бульбашкову плівку читайте в наступній статті.

Підготовка ґрунту та температурний режим

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці передбачає підготовку грунту і підтримку певного теплового режиму. Традиція наказує у вигляді грунту використовувати суміш піску і тирси. Шар суміші потужністю 100 мм засипається на дно згадуваних ящиків і укладені на його поверхні цибулини покриваються піском завтовшки 50 мм. Підготовка грунту включає:

• термообробку (80°С);
• фунгіцидне знезараження;
• влаштування дренажу.вирощування тюльпанів

Верхній шар піску збереже посадковий матеріал від пеніцилінової цвілі, а хороший дренаж від загнивання цибулин. Для холодної обробки ящики поміщаються в приміщення з температурою не вище 9°С, де вони перебувають близько 15 днів. Після холодного періоду важливо:

• підтримувати температуру (16-20)°С;
• обов'язково хороше освітлення;
• відносна вологість 75%; 

• постійне перемішування повітря.

Остання вимога має забезпечити однакові умови для квіток в будь-якій точці теплиці. Грунт повинен бути вологий постійно.

Як правильно обробляти теплицю від фітофтори можна дізнатися з джерело.

Кілька порад з вирощування тюльпанів

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці передбачає дотримання деяких правил. Вони прості, зрозумілі і представлені у вигляді 8-и кроків:

1. Температура для посадки. Оптимум — 9°С.
2. Перед посадкою знімається луска з нижньої частини цибулини. Це прискорить появи сходів.
3. Щільність посадки саджанців до 350 шт/м2.
4. Обов'язковий полив після внесення в грунт цибулин. Не повинно бути надлишку води.
5. Температура повинна підвищуватися до сприятливого рівня поступово.
6. Постійний огляд сходів. Заражені повинні відразу віддалятися.
7. Коли висота сходів досягне 100 мм, цибулини, не дали сходів, видаляються щоб уникнути гниття.
8. Урожай забирається після розкриття квітів.

Вологість повітря і грунту повинна строго контролюватися. Тургор клітин квітки знижується, якщо вологість повітря вище норми або вологість грунту низька. Це веде до в'янення рослин.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!