ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

П'ять помилок тепліцестроітельства

П'ять помилок тепліцестроітельства

2018-09-13 11:10:10   0   395

Помилки при будівництві теплиць Теплиці можуть бути сезонними і всесезоннимі. При грамотному і безпомилковому зведенні експлуатувати всесезонні споруди з користю для стола і гаманця можна 365 днів в році. Помилки ж чекають початківців тепличників на кожному етапі зведення конструкцій: від створення проекту до вибору тепличних культур. Про поширений читайте в цій статті.

Теплиці на весь сезон

Такі теплиці - реальний шанс не виходити на "зимові канікули" і займатися улюбленою справою цілий рік. Матеріал для конструкції підібраний з урахуванням погодних умов, інженерні мережі проведені грамотно і зі знанням справи - вирощуйте зелень, овочі-фрукти і навіть троянди 365 днів в році, не знаючи проблем. Але якщо десь допущений "прокол" високі врожаї можуть і "помахати ручкою".

Основні різновиди всесезонних теплиць можна подивитися нашій наступній статті.

Поширені помилки новачків

Самостійно обдумуючи і генеруючи проект теплиці, врахуйте 5 основних моментів:

- місце розташування споруди;
- вимоги до каркасу;
- вимоги до огорожі;
- правила підбору тепличних культур.

Поговоримо про помилки докладніше.

Помилка перша: дислокаційна

Помилково думати, що як і Допоможи теплицю по сторонах світу, досить встановити опалення, і можна її використовувати весь рік. Залежно від того скільки сезонів тепличник планує використовувати дітище свого розуму і рук, виділяють:

- Теплиці - "всесезонки" - мають у своєму розпорядженні такі споруди зі сходу на захід торцем і відповідно бічними сторонами: однією на північ, інший - на південь. Така споруда "поглинає" максимум світлової енергії протягом доби. Влітку потрібно буде проводити затінення, але зате взимку така теплиця зможе ефективно працювати.
- Теплиці "сезонки" - осінньо-весняного використання. Такі конструкції встановлюють торцями в напрямку південь-північ, "хатини" ж "дивляться на схід і захід. Конструкція цього типу має середню пропускну здатність по світу, не перегрівається влітку, але взимку її використання не раціонально.

Порушуючи принципи орієнтування тепличних конструкцій любителі отримують "неправильно", неекономічно працюють теплиці.

Все, що потрібно знати про теплиці по типу Митлайдера, дивіться детально в нашому розділі тут.

Помилка друга: lapsus з остовом Установка теплиць самотоятельно

"Використовуй те, що під рукою, і не шукай собі інше" - девіз Филеаса Фога з мультфільму за романом Жюль Верна "Навколо світу за вісімдесят днів". Девіз цілком можна застосувати при виготовленні каркаса теплиці. Для цих цілей підійде:
дерево зі спеціальною обробкою (від гниття, горіння і сточування паразитами);

- алюмінієвий прут або профіль;
- сталевий м- і омегоподібний профіль;
- труба (пластик, сталь з антикорозійним покриттям);
- навіть виноградна лоза.

Тільки, беручи те, "що під рукою" вибирайте матеріал з розумом: в залежності від того скільки часу він повинен прослужити:

- Теплицю-односезонку з поліетиленом в ролі огорожі можна спорудити з лози, алюмінієвого дроту і пластикової труби.
- Літні багатосезонною теплиці можна збирати з полегшеного каркаса (профіль, пластикові труби) і накривати тонким полікарбонатом або ПВХ-покриттям. Але таку конструкцію потрібно на зиму демонтувати і ховати в комору або встановлювати підпори на зимовий час, щоб зміцнити каркас і знімати огороджує матеріал. Інакше підлогу вагою снігу і тиск вітру конструкція просто прийде в непридатність.
- Зимові тепличні споруди вимагають потужного каркаса (дерев'яний брус, труба). Оцинкована або горячекрашенная труба краще. Каркас тепліци- "всесезонки" повинен витримувати тиск 180 кг на кв. м.

Переваги теплиці двосхилим & nbsp; 5х8 можна дізнатися зі статті далі.

Оптимальна зівай огорожі між ділянками обрешітки 0,64-1,5 кв. м. Це означає, що осередок кістяка витримується в межах 80х80 або 112Х125 см. Огорожа - полікарбонат 8-16 мм завтовшки. Зимові теплиці НЕ демонтують. Правильно підібраний каркас витримує і вага огорожі, і вага опадів, і удари вітру.

Помилка третя: накриває

П'ять помилок при будівництві теплиць Будь-яка теплиця взимку вимагає додаткового обігріву. Але не варто думати, що якщо встановити інфрачервоні обігрівачі під плівкове огорожу на "слабкому" каркасі - це вирішить проблему. Напевно, на півднях можна зігріти і теплицю під плівкою. Але куди економічніше використовувати матеріал, що пропускає достатньо світла і зберігає тепло по максимуму - стільниковий полікарбонат. Для зимових теплиць використовують лист 8-10 мм завтовшки. Оптимумом вважається - товщина в 10 мм. Багатокамерні листи полікарбонату віддають тепло в 3 рази менше охоче, ніж скло.

Помилка чотири: неправильне освітлення

Рослини, починають життєвий цикл навесні, скаженіють з літнього циклу, плодоносять по знаку від сонця "осінь". Для того щоб домогтися від них активної життєдіяльності взимку рослинам потрібно забезпечити подібний світловий режим. Кількість ФАР (корисної радіації), що забезпечується сонцем потрібно створити за допомогою досвітки. Недолік світла згубний для врожаю. Надлишок може стати причиною згоряння рослин.

Помилка п'ята: культури

Крім дотримання технологічних моментів потрібно правильно підібрати рослини, придатні для вирощування взимку. Якщо ви початківець тепличник, зупиніть вибір на зелені. Лук і щавель, кріп і петрушка:

- найпростіші у вирощуванні взимку культури;
- потреба в цих культурах є весь рік.

Для того щоб отримувати урожай круглий рік мало створити умови, необхідна ще і технологія вирощування рослин. Найпростіше вирощувати в зимовий період цибулю і зелень. Пророщування починають в листопаді. З дотриманням правил пророщування для кожної рослини.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!