ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Правильний розрахунок доз внесення мінеральних добрив

Правильний розрахунок доз внесення мінеральних добрив

2019-11-27 17:21:20   0   829

Правильний розрахунок доз внесення мінеральних добривБудь-які рослини для нормального росту і розвитку вимагають певної кількості корисних речовин. Гідний урожай зможуть забезпечити органічні і мінеральні добрива. До органічних добрив переважно можна віднести народні методи. Наприклад, величезною популярністю користуються гній, перегній, деревна зола, компост. 

Вони користуються широкою популярністю в зв'язку з відсутністю токсичного впливу на культури. Однак іноді бувають ситуації, коли не вистачає органічних речовин. Тут в гру вступають мінеральні добрива. Кожен городник повинен пам'ятати, що надлишок мінеральних добрив так само шкідливий, як і їх недолік. Обов'язково необхідно орієнтуватися в розрахунку правильних доз внесення мінеральних добрив.

Визначення симптомів нестачі мінеральних добрив

В природному середовищі присутні практично всі корисні речовини, необхідні для нормального протікання життєвого циклу рослин. Основна проблема полягає в тому, що вони розташовуються на досить великій глибині. Корені більшості культур просто не здатні дотягнутися до корисних речовин, що містяться в ґрунті.

Рекомендації по монтажу теплиці з плачтиковых пляшок дивіться у джерело.

За зовнішнім виглядом рослин можна легко визначити, якого їм не вистачає мікроелемента. Наприклад, якщо листя рослини набувають бліде забарвлення, це говорить про брак азоту. Ознакою нестачі сірки вважається поява світлих плям на молодих листках. Досить часто можна побачити, що на листках і стовбурах томатів з'являються блакитні розводи. Це свідчить про дефіцит фосфору. 

Крім того, ознакою нестачі даного мікроелемента вважається утворення маленьких плодів. В'янення листя характерно для дефіциту калію. Придбання листям інтенсивного жовтого забарвлення характерно для значної нестачі магнію. Розрахунок доз внесення мінеральних добрив

Як визначити за формою

Придбання листям неправильної форми говорить про дефіциті цинку. На жаль, трапляються ситуації, коли симптоми нестачі того чи іншого мікроелемента з'являються на пізній стадії.  Слід пам'ятати, що більшість культур вимагають 3 основних мікроелементів. Такими речовинами є азот, калій і фосфор. Азот робить позитивний вплив на формування листя і стовбурів. Калій забезпечує інтенсивне зростання і зміцнення кореневої системи. Фосфор вважається життєво необхідним елементом для формування міцних, великих і смачних плодів.

Розрахунок доз внесення мінеральних добрив

Як було сказано вище, кожен садівник повинен орієнтуватися в розрахунку доз мінеральних добрив. Дані речовини вносяться в грунт на різних стадіях росту рослин. У весняну та осінню пору року краще використовувати добрива у вигляді гранул. Це пов'язано з тим, що вони мають тривалий період дії. 

Як можна влаштувати компостну купу дивіться в наступній статті.

Для удобрення рослин, що знаходяться у вегетаційному періоді, слід застосовувати метод обприскування. Листя володіють хорошою всмоктуючою здатністю. Не варто забувати, що між підгодівлею повинно пройти не менше двох тижнів. Розрахунок доз мінеральних добрив краще проводити за допомогою звичайного сірникової коробки. Як правило, його ємність становить 10 грамів. Доза добрив залежить від їх виду. Наприклад, деревної золи береться не більше 12 грамів. Достатня кількість калію міститься в 15 грамах сечовини.

При проведенні підживлення фосфором слід бути гранично обережними, оскільки він має властивість накопичуватися в грунті. Подібна ситуація призведе до появи надмірної кількості фосфору, яке здатне стимулювати процеси гниття. Найчастіше використовують подвійний суперфосфат або звичайний фосфор.

Технологію монтажу теплиці на брус читайте в джерело.

Дані мікроелементи випускаються у вигляді невеликих гранул. Для удобрення одного квадратного метра грунту слід взяти близько 40 грамів звичайного фосфору. У разі використання суперфосфату, дана кількість зменшується в 2 рази. Фосфорні добрива краще комбінувати з перегноєм або компостом. А от від використання свіжого гною краще відмовитися, так як він містить насіння бур'янів.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!