ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Посадка розсади

Посадка розсади

2019-04-17 12:13:00   0   447

Посадка розсадиКожен городник мріє вирощувати на своїй ділянці смачні і корисні овочі. На жаль, на сьогоднішній момент в магазинах і на ринку все частіше можна зустріти рослини, що містять хімічні добавки. Їх використовують для прискорення росту і дозрівання культур. Хімічні добавки негативно впливають на організм людини. Вони можуть викликати важке отруєння, аж до летального результату. Давати такі овочі дітям ні в якому разі не рекомендуються. Вирощувати розсаду в домашніх умовах не так важко, досить знати основні правила.

Вибір місця і підготовка ґрунту

Розсаду можна вирощувати в будь-якому приміщенні, де температура повітря 18° за Цельсієм. Підходить кухня, балкон, кладовка. Висаджувати розсаду можна в будь-які ємності, аж до картонного пакету з-під молока. Грунт можна придбати в спеціалізованому магазині або зробити своїми руками. Досвідчені дачники радять наступний рецепт приготування родючої землі.

Все, що потрібно знати про вирощування арахісу, дивіться у статті далі.

Необхідно взяти землю, змішати її з перегноєм і тирсою. Слід ретельно видалити коріння всіх бур'янів, гілки, камені. Грунт ретельно перемішується з перегноєм і тирсою, розбиваються всі грудочки. Потім підготовлений грунт необхідно обробити слабким розчином марганцю. Він має дезінфікуючі властивості, тобто видаляє всі патогенні мікроорганізми.

Підготовка та висадка насіння

Для розведення розсади краще вибирати сорти з найменшим терміном дозрівання плодів. Насіння попередньо необхідно замочити в теплій воді. Ті насіння, які спливуть на поверхню води, необхідно викинути. Деякі городники також обробляють насіння розчином марганцівки. Глибина висадки насіння залежить від виду культури. Наприклад, солодкий перець необхідно садити на глибину не менше 3 см.

Чим кріпити матеріал до каркаса при монтажі теплиці читайте в статті Герметик для полікарбонату.Посадка розсади для вирощування овочів

Після висадки ємності з розсадою поміщаються в темне місце. Їх необхідно накрити марлею або тонкою тканиною. Через пару днів марля знімається, ємності ставляться, як правило, на вікно. Необхідно стежити, щоб на розсаду не потрапляли прямі сонячні промені. Справа в тому, що при взаємодії прямих сонячних променів і крапель вологи, що зберігаються на листках рослин після поливу, утворюється ефект сферичної лінзи. Під нею формується висока температура, яка призводять до утворення термічних опіків. Ніжні листя розсади швидко гинуть.

Догляд за розсадою

Рослини необхідно систематично поливати. Краще використовувати теплу воду. Як правило, досвідчені дачники вважають за краще використовувати крапельний полив. В даній ситуації максимальну кількість рідини потрапляють до кореневої системи розсади. Періодично в воду необхідно додавати поживні речовини.

Поради з облаштування домашнього парника розписані в джерело.

Коли розсада досягне необхідного розміру, її можна пересаджувати у теплицю. Слід пам'ятати, що не можна виривати рослини з грунту. Розсада пересідає разом з невеликою кількістю грунту. Таким чином, вона буде швидше адаптуватися до незвичних факторів навколишнього середовища. Перед висадкою в теплиці обов'язково необхідно закрити всі кватирки і вентиляційні отвори. Температура навколишнього середовища під час висадки розсади повинна бути не менше 20° Цельсія. В лунки слід додати деревну золу.

Вона не тільки знищить патогенні мікроорганізми, але і наситить грунт необхідною кількістю азоту. Після висадки рослини рясно поливаються теплою водою. Надалі полив необхідно проводити тільки в ранковий або вечірній час. Грунт необхідно систематично перекопувати. Це забезпечить надходження оптимальної кількості кисню до кореневої системи рослин.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!