ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Чому дерева краще садити восени

Чому дерева краще садити восени

2019-10-11 00:33:21   0   603

Чому дерева краще садити восениСеред досвідчених городників не існує однозначної думки з приводу посадки дерев. Існує весняна і осіння посадка саджанців. Кожен з методів має свої переваги і недоліки. Крім того, кожна рослина являє собою індивідуальний живий організм, що володіє окремими вимогами.

Як правильно доглядати за буряками дивіться у статті Вирощування буряків.

При виборі способу посадки того чи іншого дерево, необхідно враховувати всі переваги та недоліки. Кожен городник рано чи пізно повинен задатися питанням, чому дерева краще садити восени.

Основні переваги та недоліки осінньої посадки дерев

Багато садівників звикли, що восени необхідно проводити підготовку і лікування грунту. Підготовчі заходи необхідні для насичення грунту достатньою кількістю мікроелементів. Рослини, які раніше виростали на певній ділянці, виснажують грунт. Лікувальні заходи покликані знищити патогенних бактерій і вірусів, що містяться в грунті.

Незаперечним плюсом осінньої посадки дерев є значна економія на насіннєвому матеріалі. В спеціалізованих розплідниках і місцях стихійної торгівлі агрономи починають продавати посадковий матеріал. Він має досить прийнятну вартість і високу якість. Крім того в даний період часу на саджанці плодових дерев можна побачити листя і навіть плоди. Так ви зможете оцінити смакові якості і зовнішній вигляд. При виборі посадкового матеріалу обов'язково необхідно звертати увагу на стан кореневої системи. Вона не повинна містити ознак гниття і всихання. На корені має бути невелика кількість вологого грунту. Зберігання саджанців слід проводити в темному і сухому місці. Як правило, посадковий матеріал зберігається не більше 1 тижня.

Особливості посадка полуниці восени дивіться у джерело.

Чому дерева краще садити в осінній час

Другою перевагою осінньої посадки дерев вважається значне зниження фізичних витрат, потрібних для догляду за рослинами. В південних регіонах України догляд включає в себе періодичний полив. Його необхідно здійснювати за допомогою невеликої кількості теплої води. У воду можна додати перманганат калію і мідний купорос. Так ви зможете знищити патогенні мікроорганізми.

Полив повинен проводитися до зниження температури повітря не менше 4 градусів Цельсія. Ні в якому разі не варто поливати саджанці з настанням морозів. Дерева, посаджені восени, приносять плоди раніше запланованого терміну. Саджанці набувають стійкість до несприятливого впливу патогенних мікроорганізмів і шкідливих комах. Практика показує, що осінні дерева набагато рідше хворіють різними захворюваннями.

Незважаючи на величезну кількість переваг, існують і деякі недоліки. Осіння посадка дерев не підходить для північних регіонів нашої країни. Несприятливі погодні умови будуть створювати стресові ситуації для саджанців. Молодий посадковий матеріал може бути пошкоджений різкими поривами вітру і значними снігопадами. Другий недолік полягає у високій ймовірності пошкодження саджанців гризунами. Миші і зайці обожнюють ласувати смачною корою плодових дерев.

Як правильно зробити вибір озимої цибулі можна дізнатися зі статті далі.

Якщо вчасно не провести спеціальні захисні заходи, гризуни можуть знищити всі саджанці. Для запобігання подібній ситуації можна використовувати чохли з білого агрономічного волокна. Вони зможуть захистити дерева від шкідливих гризунів і різкого зниження температури. Також можна побудувати навколо саджанців своєрідний паркан з металевої сітки.

Які дерева найкраще підходять для осінньої посадки

Завдяки активній роботі досвідчених селекціонерів, на сьогоднішній день винайдені спеціальні сорти рослин, стійких до негативного впливу низької температури. Для осінньої посадки добре підходять деякі сорти яблунь, горіхів, груш. Ні в якому разі не варто висаджувати під зиму абрикоси або персики. Батьківщиною даних рослин вважаються Південні країни, в яких підтримується висока температура повітря. Озима посадка даних дерев призведе до їх загибелі.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!