ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Особливості посадки моркви на відкритий грунт

Особливості посадки моркви на відкритий грунт

2019-05-31 13:49:27   0   268

Особливості посадки моркви на відкритий грунтМоркву придбала широку популярність серед початківців та досвідчених дачників. Це не тільки смачний, але і корисний овоч. Вона містить велику кількість поживних мікроелементів і вітамінів. Наприклад, до складу моркви входить велика кількість вітаміну А. Він покращує нічний зір, і забезпечує шкірі привабливий зовнішній вигляд.

Як боротися з попелиць на тепличному перці дивіться у джерело.

В ході багаторічних експериментів вдалося довести, що щоденний прийом моркви збільшує число еластичних волокон, що входять до складу верхнього шару шкіри. Морква досить легко вирощувати, вона не вимагає особливих умов. Однак для отримання гідного врожаю необхідно знати деякі тонкощі.

Терміни та особливості висадки моркви у відкритий грунт

Як правило, морква висаджують у відкритий грунт в кінці травня або початку червня. Остаточний термін висадки залежить від кліматичних умов вашого регіону. Деякі городники вважають за краще орієнтуватися на місячний календар. Морква відноситься до овочів, які мають Жіночий рід, тому їх висаджують переважно в п'ятницю або середу. Після того, як ви визначитеся з термінами висадки культури у відкритий грунт, необхідно вибрати правильне місце. Морква любить велику кількість сонячного світла.

Вона воліє родючий грунт з великим вмістом торфу. Ні в якому разі не слід висаджувати даний взуття овоч в кам'янистий грунт. Перед посадкою слід внести мінеральні добрива. Можна використовувати народні методи або хімічні засоби. Серед народних методів великою популярністю користується деревна зола. Вона містить велику кількість калію, який необхідний для формування міцної кореневої системи. Деревну золу можна використовувати в сухому або рідкому вигляді. У сухому вигляді необхідно просто розсипати на місці майбутньої висадки моркви.

Що робити, якщо попелиця з'явилася на огірках, дивіться у джерело.Поради по посадці моркви на відкритий грунт

Для приготування робочого розчину вам знадобиться відро теплої води і один стакан золи. Розчин можна використовувати відразу після виготовлення. Якщо на вашій ділянці кислий грунт, слід внести вапно. Деякі городники вважають за краще також використовувати перегній або гній. Однак морква досить важко переносить такий різновид добрив. При виборі площі для висадки моркви, необхідно враховувати попередні культури. Найкраще висаджувати овоч після картоплі або буряка.

Сорт і особливості догляду

Завдяки активному розвитку агрономічної промисловості, на сьогоднішній день існує величезна кількість різних сортів моркви. Як правило, досвідчені городники першу чергу звертають увагу на врожайність і терміни дозрівання. Якщо ви виберете моркву з найменшим терміном дозрівання, то зможете збирати кілька врожаїв за один сезон.

Будь-яке насіння перед висадкою слід замочити в прохолодній воді. Ті насіння, які спливуть на поверхню води, непридатні для подальшого використання. Деякі дачники замочують насіння в слабкому розчині перманганату калію. Він знищує можливі патогенні мікроорганізми.

Про посадку і догляд за зеленню дивіться у статті Технологія вирощування кропу на відкритому грунті.

Існує кілька варіантів посадки моркви на відкритий грунт. Найчастіше її висаджують в борозни глибиною близько 2 см. відстань між ними має бути не більше 10 см. Перед посадкою моркви грунт поливають гарячою водою. Якщо у вашому регіоні відзначаються суворі кліматичні умови, слід утеплити моркву. Найчастіше з цією метою використовують біле агрономічне волокно.

Після того, як над поверхнею ґрунту з'являться кущики моркви, необхідно прорідити культуру. Овоч не вимагає особливих умов догляду. Досить систематично поливати, полоти і розпушити грунт. Полив проводиться вранці або ввечері з обов'язковим використанням теплої води. Розпушування грунту необхідно для забезпечення доставки достатньої кількості кисню до глибоких шарів грунту. Якщо вчасно не видаляти бур'яни, вони будуть споживати з грунту корисні мікроелементи.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!