ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Як виглядає правильна і надійна теплиця

Як виглядає правильна і надійна теплиця

2018-10-07 14:29:38   0   1076

Як виглядає правильна і надійна теплиця У теплицях селять культури, що вимагають тропічного клімату. Повітря всередині прогрівається вище 350С, вологість іноді досягає 90-100%. Це згубно для багатьох рослин. Тому, садівники провітрюють теплицю, відкриваючи двері і вікна. Але, протяг видуває вологу і рослини поникають через суху спеки.

Рішенням для організації правильної теплиці стали автоматичні пристрої, які відстежують кліматичні показники, відкривають і закривають фрамуги вчасно. Звичайно, тільки автоматики недостатньо. Значення мають всі елементи.

Складові частини правильної теплиці

Роль фундаменту - не тільки забезпечити конструкції надійність. Чим масивніше основа, наприклад, з бетону, тим менше в теплиці перепад температур вночі і вдень. Орієнтація окремого будови повинна розташовуватися з півдня на північ. Скат правильної теплиці, прибудованої до стіни, повинен дивитися на південь. Кватирки слід розташовувати в верхньому рівні, ближче до стелі.

Мульчування грунту навколо рослин запобіжить пересихання. А зберегти тепло вночі, особливо восени та ранньою весною, допоможуть ємності з водою. Пара бочок на 50 літрів кожна прогріваються вдень, і забезпечують додаткові + 10оС в теплиці вночі. Цей прийом врятує посадки при нічному заморожуванні в 2-3оС.

В парнику зберегти тепло допоможе подвійний шар плівки з повітряним прошарком. Хоча тут є мінус - знижується світлопроникність. Бульбашкова плівка оберігає рослини при заморозках до мінус 5-7оС, але також, як і подвійний шар, пропускає менше світла.Лучшая и надежная теплица

Тому, ідеальним матеріалом вважається стільниковий полікарбонат:

- він також надійний, як склопакет;
- пропускає майже весь світ;
- відмінно витримує мороз;
- легко приймає різну форму і добре стикується.

Єдина слабкість правильної теплиці з полікарбонату - необхідність регулярного провітрювання.

Виробничі характеристики полікарбонату

- Листи стільникового матеріалу повинні мати захист від ультрафіолету. Інформація присутній на ярлику із специфікаціями. Інакше, полікарбонат швидко пожовтіє.
- Листи повинні мати товщину в 6 мм, якщо між дугами відстань 1 метр. При посилених дугах можна вибрати для покриття полікарбонат в 4 мм.
- За стійкість до зовнішніх навантажень, в тому числі снігу, відповідає щільність матеріалу, яка знаходиться в діапазоні від 0,65 до 0,70 кг н 1 м2.

Каркас правильної теплиці

Як виглядає правильна і надійна теплиця - Найнадійніший спосіб кріплення фронтону і дуг - зварювання. А кращий матеріал, це замкнене профіль перетином 40х20 мм з захисним покриттям.
- Добре, коли дуги подвійні - такі посилені конструкції забезпечують теплиці надійність, дозволяючи використовувати каркас меншого перетину.
- Капітальну теплицю правильно зводити з кроком між дугами менше 1 метра, близько 0,65-0,7 м.
- Кількість кватирок досить двох бічних при довжині споруди до 6 метрів. При довжині від 6-8 метрів потрібні додаткові віконця уздовж стін в зоні верхнього рівня.

Теплиця в різні сезони

Навесні і восени:

- Щоб всередину правильної теплиці потрапило максимум світла, потрібно протерти скла або натягнути нову плівку.
- Для збереження тепла слід забезпечити чорна підлога, залишивши відкриту землю або закривши горизонтальні поверхні чорним матеріалом. А також закласти щілини і встановити великі ємності з водою.

Влітку, проти перегріву, потрібно використовувати затінення і світлу тканину або мульчу. Залежно від культур, налаштувати провітрювання. Використовуйте перераховані правила організації парника або теплиці, доповнюйте власними знахідками. Тоді ви завжди зможете пишатися смачним і красивим урожаєм!

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!