ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Гідравлічні системи

Гідравлічні системи

2018-11-25 21:16:10   0   415

Гідравлічні системиСаморобна гідравлічна система для провітрювання теплиці

Будь-який городник зацікавлений в кращому способі створити в Тепліце правильний клімат. Взимку температура підтримується опаленням. Влітку необхідно налаштувати вентиляцію. Якщо немає можливості щодня відкривати і закривати вікна, то слід встановити гідравлічні системи автоматичного провітрювання.

Елементи модуля провітрювання

Розглянемо конструкцію гідроциліндра — одного з видів автоматичного обладнання. Складові частини:

- Двигун - на гідравліці він зворотно-поступальний.
- Шток або стрижень.
- Поршень - основна деталь, його приводять в рух або повітря, або техмасло.

Очевидно, щоб поршень заробив, на нього необхідно створити тиск. Зазвичай, ця дія забезпечує насосна частина гідравлічної системи. Але, в садових пристроях насос відсутній. Замість цього використовується властивість деяких матеріалів розширюватися і зменшуватися в обсязі при зміні температури.

Тому, в тепличних гідроциліндрах порожнина заповнюється певною рідиною. Поки температура помірна — надлишкового тиску немає і стрижень залишається всередині механізму. Ледь тільки градуси збільшуються, рідина починає розширюватися, з'являється тиск, стрижень висувається і штовхає стулку вікна, до якого прикріплений. Для контролю провітрювання, гідравлічну систему кріплять всередині тепличної конструкції. В результаті, вікна і кватирки відкриваються при високих температурах і зачиняються, коли градуси знижуються.

Як зробити гідросистему

Описаний гідроциліндричний пристрій можна купити, а можна виготовити самостійно. Найпростіший гидроцилиндровый механізм — пневматичного типу. Для виготовлення знадобляться:

- жерстяний листовий матеріал, підійде полікарбонат;
- матеріал піноплекс;
- якісний скотч;
- камера від надувного м'яча;
- брусок і патрубки;
- звичайна медична система;
- 20-літрова ємність;
- підручний інструмент для розкрою матеріалів.
Гідравлічні системи

Послідовність складання гідравлічної системи:

- З листа полікарбонату або жерсті необхідно зробити циліндр діаметром 0,2 м і довжиною від 0,3 до 0,35 м.
- Потім треба скріпити конструкцію скотчем.
- Потім потрібно зробити заглушки. З піноплекс готуються два кола, діаметром 0,2 метра. Одна стане статичною заглушкою. Друга виступить в якості направляючої для штока.
- Аналог поршня також робиться з пеноплекса. Діаметр необхідно зробити трохи менше діаметра самого циліндра, щоб імпровізований поршень міг вільно пересуватися всередині циліндра.
- Деревний стрижень слід обстругати, зачистити шкіркою і просочити захисним засобом. Можна обійтися відповідним шматком сантехнічної труби діаметром 3,2 сантиметра.
- У центрі заглушок залишається сформувати отвір, одне — в 1 сантиметр, інше достатня, щоб шток міг вільно ковзати всередині.

Після підготовки всіх запчастин, збирається циліндр:

- З одного його боку наглухо встановлюється заглушка з сантиметровим отвором.
- Потім, камера м'ячика з'єднується з заготівлею так, щоб конструкція вийшла герметичною.
- Всі елементи потрібно вкласти всередину. Шланг випустити назовні через отвір 1 см.
- Далі шток з поршнем з'єднуються так, щоб стрижень виявився по центру.
- Поршень поміщають в циліндр і притискають камеру. Остання, при накачуванні, буде переміщати стрижень.
- Додають направляючу для зсуву стержня в одну сторону і кріплять шток до пристрою. З 20-літрової банки і патрубків роблять ресивер. Завершують складання конструкції і відчувають.

З'єднують між собою шланг конструкції і один патрубок. На інший патрубок прикріплюють шланг довжиною 0,1-0,15 м. При необхідності, калібрують саморобний пристрій гідравлічної системи і використовують в якості автоматичного модуля для провітрювання.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!