ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Етапи будівництва промислової теплиці

Етапи будівництва промислової теплиці

2018-10-29 15:47:37   0   1271

Етапи будівництва промислової теплиціДля цілорічного вирощування рослин в промисловому масштабі, використовують промислові або фермерські теплиці. Це особливі конструкції, всередині яких створюються спеціальні умови, необхідні для росту культур. Будівництво промислової теплиці займає кілька етапів.

Перший етап – створення проекту

Для того щоб теплиця приносила гідний урожай, необхідно передбачити всі тонкощі і нюанси. На підготовчому етапі, грунтуючись на передбачувані культури, їх кількість, умови вирощування, створюється проект конструкції. Він складається з графічної частини, або креслення і описової частини, в якій представлена послідовність етапів складання. Створенням проекту займається ціла група професіоналів. Це непросте завдання, яке вимагає спеціальної підготовки.

Другий етап – створення фундаменту

Це дуже відповідальний етап у будівництві промислової теплиці. Справа в тому, що конструкція має значну вагу. Якщо встановити її безпосередньо на непідготовлений грунт, вона деформується через короткий проміжок часу. Для того щоб уникнути такої проблеми, облаштовують фундамент.

Можна використовувати будь-який підручний матеріал, наприклад, дерево, бетон або цегла. Але не варто забувати, що дерев'яний фундамент має малий експлуатаційний термін. Дерево піддається процесам гниття. Найякісніший варіант-це бетон і цегла. Такий фундамент витримає будь-яку масу.

Третій етап – встановлення каркасу та покриття

Після того, як фундамент буде готовий, можна приступати до установки каркаса. Для цього необхідно послідовно з'єднати всі елементи, як написано в інструкції. Для виготовлення каркаса переважно використовують оцинковану сталь. Матеріал є досить міцним, і має тривалий експлуатаційний термін. Цинк захищає від процесів корозії, запобігаючи передчасному руйнуванню матеріалу.Етапи будівництва промислової теплиці

Плюси фермерської теплиці 10-2У (Посилений каркас крок 2 м. п.) можна подивитися в наступній статті.

в якості покриття переважно використовується стільниковий полікарбонат. Це синтетичний матеріал, який спочатку використовувався для декору приміщень. Однак з часом з'ясували, що він має властивості, які необхідні для покриття промислових теплиць. Перш за все, це висока міцність. Він витримує снігове навантаження близько трьохсот кілограм.

Якими способами можна підвищити врожайність огірків тепличних умовах дивіться детально нашій статті далі.

Також полікарбонат добре пропускає короткі ультрафіолетові промені, які позитивно впливають на рослини, прискорюючи їх зростання. Важлива властивість – це ізоляція тепла. Усередині конструкції завжди буде підтримуватися постійна температура. Матовий полікарбонат випускається у вигляді листів, шириною два метри. Вони прикріплюються до каркасу спеціальними болтами.

Четвертий етап-монтаж опалення, вентиляції та каналізації

Ці системи необхідні для створення всередині конструкції комфортних умов. Установка опалювальної системи залежить від виду опалення. Розглянемо її на прикладі водяного опалення. Спочатку необхідно встановити генератор теплової енергії – котел або піч. Він повинен розміщуватися в окремому приміщенні, в деяких теплицях для цього передбачений тамбур.

Як правильно пророщувати розсаду томатів можна дізнатися з джерело.

Можна використовувати будь-яку підсобну споруду. Потім приступають до монтажу системи труб. Їх встановлюють уздовж стін вище рівня росту рослин. По трубах надалі часу буде циркулювати теплоносій-вода. Вентиляція необхідна для видалення сухого і застояного повітря. З цією метою встановлюють кватирки і спеціальні вентиляційні отвори. Що стосується каналізації, вона необхідна не у всіх фермерських теплицях.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!