ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Кавуни в теплиці

Кавуни в теплиці

2018-09-27 12:51:08   0   653

Кавуни в теплиці Мало хто знає, що кавун є тепличної культурою. Само собою, для масового вирощування з промисловою метою, такий спосіб не підходить, а ось для себе виростити цю культуру цілком реально. Методика вирощування кавунів в теплиці відрізняється від агротехніки в відкритих умовах. Перед тим як зайнятися посадкою, необхідно ознайомитися з основними правилами і відзнаками.

Сприятливі сорти тепличних кавунів

Завдяки сучасній селекції існує величезна кількість різноманітних сортів кавунів. Для вирощування в тепличних умовах ідеально підійдуть сорти, які мають короткий вегетативний цикл і плоди, максимальним ваг до 3х кг. Як приклад можна привести найпоширеніший «Вогник» або менш популярну «Попелюшку». Період дозрівання таких кавунів становить приблизно 70 днів, що є безперечною перевагою. Крім цього переваги, дані сорти мають високі смакові якості.

Найпоширеніші сорти кавунів для вирощування в теплиці дивіться в статті далі.

Особливості посадки розсади

Якщо ви вирішили вирощувати кавуни в теплиці, для початку потрібно орієнтуватися в правилах посадки розсади. Її необхідно висаджувати у другій половині квітня. Вам знадобляться спеціальні ємності, наприклад одноразові стаканчики або горщики для рослин, поживний грунт, збагачений деревною золою і сульфатом калію. Кавунове насіння попередньо замочують у теплій воді на пару днів. Потім їх необхідно розмістити в ємність на глибині не більше 3-х см. Оптимальний температурний режим навколишнього середовища, який дозволить якісно швидко прорости насінню - не менше 25 ° C вище нуля.Арбузы в теплице

Поки розсада буде дозрівати, необхідно її підгодувати як мінімум два рази. Краще використовувати мінеральні комплексні добрива. Також слід запам'ятати, що в міру зростання культури, необхідно розсовувати стаканчики, щоб листочки були не деякій відстані один від одного. Появи на стеблині 3-4 листочків послужить сигналом до висадки розсади в теплицю. Як правило, процес вирощування розсади займає 20-30 днів.

Висаджування розсади в теплицю

В разі наявності у вас добре обігрівається теплиці, висаджувати розсаду можна вже в другій половині травня. В протилежному випадку краще дочекатися стійкої плюсової температури понад 25°C. Важливий нюанс - це оптимальна вологість, яка повинна підтримуватися в теплиці. Вона повинна становити 50-60%. Вирощувати кавуни в теплиці досить копітка заняття, але результат того вартий.

Поради по догляду за кавуном в теплиці можна дізнатися зі статті далі.

Правила догляду за культурою

Кавун - рослина, що має довгі батоги. При щоденному обході своїх тепличних володінь їх потрібно підв'язувати до підтримуючих елементів. Кавуни в теплиці, як правило, мають один основне стебло, якщо є бічні квітки, їх необхідно знищити. По закінченню 50 днів з моменту висадки розсади, культура зацвіте. Це важливий і відповідальний момент, оскільки необхідно щоб відбулося запилення. Якщо у вас теплий регіон досить відкрити тепличні двері щоб комахи запилюючи рослини. У разі холодного клімату, необхідно опиліть квітки власними руками. Для цього потрібно взяти жіночий квітка (на ньому буде проглядатися маленька ягідка) і зіставити його з чоловічим.

Кавуни в теплиці вимагають особливої ​​підживлення. Ідеальний поживний «коктейль» складається з наступних елементів: суперфосфат 1 ст. ложка, сульфат калію 1 ч. ложка, будь мікродобриво 2 ч. ложки. Цим складом необхідно провести підживлення рослин максимум 3 рази, коли ягоди досягнуть сортового розміру, підгодовувати не рекомендується. І на закінчення, пару слів про правильне поливі. Кавун досить посухостійкий, тому поливати варто обережно.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!