ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Системи теплиць

Системи теплиць

2018-12-06 20:36:32   0   464

Системи теплицьАвтоматичні системи теплиць недешеве задоволення. Зрозуміле бажання садівника самостійно зробити роботи з автозабезпечення для своєї годувальниці. Але, навіть при монтажі своїми руками, витрати будуть відчутні.

Планування

Місце для теплиці з автоматикою має важливе значення з точки зору підводок електрики і води. Чим ближче до джерел ресурсів розташована будова, тим простіше буде протягувати і захищати кабелі з проводами. У виборі обладнання слід орієнтуватися на чотири критерії, які повинні підтримуватися:

- Температуру повітря.
- Температуру почвогрунта.
- Вологість грунту.
- Зволоженість повітря.

Саме для контролю цих кліматичних компонентів встановлюються системи теплиць.

Особливості арочних теплиць дивіться в розділі посилання.

Обігрів

Обігрівають системи налічують три типи:

- Через монтаж теплої підлоги
- За допомогою водяної установки
- Електрообладнанням — маслорадиатором, електрокаміном, інфрачервоним випромінювачем.

Оскільки задіяння електричні нагрівачів обходиться дорого, поширення набули підігрів підлоги і водяні системи теплиць. Останні, в свою чергу діляться на:

- Електрокотел.
- Газокотел.
- Рідкопаливний або твердопаливний котел.

Але, водяні системи теплиць на автоматизуються, вони запускаються і зупиняються вручну. Це може бути допустимо для власника, які постійно проживає на землі, поруч з теплицею і нікуди не відлучається. Або може доручити займатися контролем члену сім'ї або сусідам.

Опис характеристик теплиці арочної 8x12 дізнайтеся з статті джерело.

Якщо необхідно саме автономно працює теплиця, залишається єдиний бюджетний варіант автоматизації опалення — електрокабель, розташований під верхнім шаром землі. Установка кабелю нескладна:

- Спершу виконується укладка.
- Потім засипка піском і грунтом з виведенням кінців до пристрою терморегуляції.
- На фініші підключається електрика.Системи теплиць

Таке обладнання економно споживає електроресурси і відмінно обслуговує потреби теплиці. Обігрів зовнішніми пристроями-маслорадіатором або електрокаміном має єдину перевагу швидкої установки і демонтажу. Прилад регуляції для таких джерел розташовується на висоті двох метрів від рівня грунту.

Вентиляція

Провітрювання — найпростіший крок у влаштуванні систем теплиці.  Садівники використовують звичайні електровентилятори, монтуючи їх на стійки зсередини або пневматичні регулятори, що кріпляться на кватирки.

Полив і зволоження

Автополив організовується крапельним методом з підключенням таймера. Регуляція програмується в залежності від потреб культур. Спрощено, системи являють собою електронасос, ємність під воду з вбудованим краном, джерело, звідки вода подається, трубопроводку та водяний фільтр. Крапельна система вигідна економією води.

Як позбутися плями на культурі в теплиці? Відповідь на питання в наступній статті.

Щоб максимально запобігти охолодження води, рекомендується вибирати пластикові ємності і подбати про їх утеплення. Висота установки ємності повинна становити не менше метра — для запобігання мимовільної подачі води. Автоматизація конструкції забезпечується за рахунок электротаймера.

Цілорічна теплиця

Системи теплиць, які експлуатуються цілий рік, включають датчики. Прилади фіксують температуру всередині споруди і зовні. Мікроконтролер приймає дані, потім розподіляє і віддає обладнання команди, керуючи теплом і поливом автосистем теплиці. Самі таймери випускаються механічні та електричні. Механіку доведеться налаштовувати щодня. Якщо власнику теплиці незручний подібний режим, то вибору не залишається, потрібно купувати электротаймер.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!