ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Опалювальна теплиця

Опалювальна теплиця

2018-11-20 21:56:10   0   780

Опалювальна теплицяЗапитайте будь-якого приватника про те, чи потрібна йому опалювальна теплиця з мінімальними витратами на обслуговування і експлуатацію. Сто відсотків, кожен відповість ствердно, незалежно від того, якої товщини у нього в кишені лежить гаманець.

І дійсно, без спеціально обладнаної споруди вирощувати продукти в несприятливих умовах важко. Але коли для цього потрібно розлучитися з якоюсь суттєвою частиною гаманця, таке рішення приймає далеко не кожен. Ось для таких випадків і існують пропозиції, коли відносно недорого і швидко такий об'єкт можна звести.

Про конструкції саморобного об'єкта

Опалювальна теплиця типової конструкції може бути побудована власними руками при мінімумі необхідних навичок. Простота споруди пов'язана з відсутністю у такої моделі складних елементів. Склад її такий:

- стрічковий фундамент;
- цегляний цоколь;
- каркас зі сталевої профільної труби (або дерев'яного бруса);
- матеріал огорожі — стільниковий полікарбонат;
- опалення на базі ІЧ-приладів (або електроконвекторів);
- плівкова система підігріву грунту (або електрокабель).

В принципі можна обійтися і без бетонного фундаменту. Але ми його рекомендуємо для забезпечення довговічності споруди і кращої її теплоізоляції.

Монтажні роботи

Опалювальна теплиця відносно невеликої ваги буде стійка на стрічковому фундаменті глибиною близько півметра і шириною 1/3 метра. Під нього риється траншея 0,8 на 0,5 метра. Приблизно на третину від 0,8 (0,3 м) траншея засипається гравієм упереміш з піском, зволожується і ущільнюють трамбуванням.

На цю подушку встановлюється арматура і опалубка, в яку заливається бетонна суміш. На усадку і просушку виділяється місяць. Після закінчення зазначеного терміну зводиться цоколь з цілісного або битого цегли товщиною в цеглу і висотою близько 0,8 метра. Внутрішня кладка, при потребі в ній, робиться в пів-цегли. При завершенні цоколя не можна забувати про закладках для кріплення каркаса.

Опалювальна теплиця може мати каркас з металу або дерева. Ходова профільна труба для формування тепличного скелета 40 на 40 міліметрів. Товщина трубної стінки повинна утримувати саморіз по металу. Стояки кріпляться до заставних в цоколі.Опалювальна теплиця

Якщо зварювальні операції представляють для вас складності, то потрібно орієнтуватися на болтові з'єднання і закладки анкерного типу. Поздовжні перемички з труби менших розмірів, а також покрівельні дуги кріпляться до стояків таким же макаром (зварювання, болтове з'єднання, саморізи — там де мала навантаження).

Покриття каркаса світлопрозорим матеріалом

Ходовим і самим підходящим матеріалом, яким може бути покрита опалювальна теплиця, є стільниковий полікарбонат. Монтаж цього легкого і добре ріжучого матеріалу не представляє праці. Стикування панелей пористого синтетика здійснюється за допомогою спеціальних полімерних профілів, які герметизують шви.

Поради по установці пристінної теплиці дивіться у статті далі.

До каркасу листи кріпляться спеціальними саморізами з герметичними термошайбами. Герметичність огорожі перевіряється після завершення покриття каркаса. Виявлені нещільності усуваються за допомогою сумісних з полікарбонатом герметиків, і ущільнюючих матеріалів.

Облаштування підігріву

Не згадуваному вище водяному опаленні має сенс говорити тільки, якщо тепличне споруда примикає до опалювального будовою. В інших безкотлових варіантах простіше і швидше за все використовувати інфрачервоні обігрівачі. Їх здатність до зонованого обігріву дуже зручна для створення оптимального мікроклімату для низькорослих рослин.

Додатковий підігрів грунту до найбільш сприятливих температур ще більше сприяє цьому. Підтримці її на заданому рівні служить термостат, керуючий електронагрівальними елементами в грунті.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!