ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Основні тепличні хвороби розсади

Основні тепличні хвороби розсади

2018-10-10 12:12:42   0   812

Osnovnye teplichnye bolezni rassady Хвороби теплиць пов'язані з умовами виростання, це надмірна вологість, коливання температури, недолік освітлення. Для боротьби потрібно знати основні проблеми.

Часті хвороби огірків

- Звичайна мозаїка. Ознаки - криві, зморщені і слаборозвинені листя. Переносниками цього вірусу є комахи. Профілактика - ошпаріваніе грунту.
- англійська мозаїка. На листі помітні дефекти, плоди дрібні. Причини - незнезаражені насіння, рослинні відходи - листя, лушпиння.
- Кутова плямистість листя. При цій бактеріальної хвороби теплиць, кількість врожаю помітно знижується, приблизно наполовину. Хворі рослини часто гинуть.
- Кореневі і прикореневі гнилі. Гниль завжди викликає загибель куща, тому необхідно притиснути незаражені стебла до грунту і почекати, поки огірки пустять нові коріння. Профілактика полягає у своєчасному поливі, застосуванні добрив.
- Аскохитоз, відомий як чорна гниль. На плодах і стеблах з'являються численні чорні крапки і плями. Може виникнути через холодного поливу. Запобігання - обрізка заражених пагонів.
- Борошниста роса помилкова. Виявляється в середині липня і до кінця літа як плямистість батогів, деформовані листя. Якщо виникають описані симптоми - кущ повністю знищують.
- Плямистість суха. З'являються відмітини коричневого тону. Передається через оточуючі рослини. При розвитку плямистості листяна частина повністю гине.
- Оливкова плямистість. Починається з листя через підвищеної вологості. Виявляється жилками на аркушах і гниллю на дозрівають плоди.
- Борошниста роса. Починається з тильної частини Огурцова листів, поступово поширюється на стебла. Дрібний, убогий урожай і гіркий смак - наслідки цієї хвороби теплиць. Причини криються в нестачі світла і надмірної температурі.

Захворювання баклажанів

Найхарактерніші захворювання:

- Фитофтороз. Хвороба проявляє себе темно-бурими плямами, які виступають на аркушах рослини.
- Сіра гниль. Це захворювання виявляє себе у вигляді пухнастого нальоту, який потім стає сухою гниллю.
- Мозаїка. Вражає листи, проявляючись цятками, що розташовуються паралельно прожилкам.
- Некроз. Вірусне захворювання, утворює на баклажанах відмерлі ділянки. Основні тепличні хвороби розсади

Захворювання томатів

Що стосується томатів, то вони піддаються таким захворювань, як:

- Чорна ніжка. Виявляється у вигляді потемніння молодих рослин.
- Фитофтороз. Коричневі плями темного кольору, поширюючись, знищують саджанець.
- Бактеріальний рак. Протікає всередині, потім провокує плями і розтріскування плодів.
- Тютюнова мозаїка. Утворюються плями несиметричною форми. В результаті хвороби теплиць відбувається відмирання частин рослини.
- Вершинна гниль. Хвороба починає вражати плоди, що не досягли фази дозрівання.

Як запобігти хворобам тепличних рослин

В компост можна вносити листя, коріння, плодів і стебел хворих тепличних культур. Їх потрібно висушити і спалити. Підготуйте новий грунт, а старий з теплиці видаліть. Сформуйте грядки з компосту або добре удобрити землю. Але не беріть свіжий гній, він дуже агресивний до розсади в теплиці.

Перед кожним сезоном проводите обробку:

- дезинфікуйте підставу теплиці;
- міняйте грунт;
- прибирайте рослинні рудименти.

знезаражують накриття, адже на ньому також залишаються збудники захворювань. Очищайте прилеглу до теплиці територію. Насіння для розсади необхідно купувати в тих магазинах, які мають сертифікати якості. Власний матеріал беріть від здорових рослин і гартують.

Полив здійснюйте теплою водою і доглядайте за грунтом - вчасно розпушуйте не перезволожуйте і не пересушуйте її. Не забудьте про дренаж і відведення води, оскільки застій вологи є однією з головних причин розвитку захворювань у тепличних рослин.

Удобрюйте грунт рідкими підгодівлею:

- По-перше, вони більш дієві.
- По-друге, при використанні сухих добрив, необхідно безпомилково розрахувати дозування.

Дуже важливо при добриві дотримуватися встановлених норм. При нестачі або надлишку будь-якого елементу стійкість рослин до хвороб знижується. Будьте уважні з розсадою, адже невелике ушкодження на аркуші або стеблі спровокує захворювання.

Гарне і правильне освітлення в теплиці має велике значення -сонячний світло прогріває її всередині і нейтралізує збудників. Хвороби теплиць частішають через загущення. Правильно, коли сусідні рослини не торкаються один одного. Завжди пам'ятайте про те, що в теплиці захворіти культурам набагато простіше, ніж у відкритому грунті. Саджанці можуть загинути самі й заразити здорові, тому в терміновому порядку ізолюйте їх.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!