ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Матеріал для покриття теплиці

Матеріал для покриття теплиці

2018-10-23 11:20:22   0   1233

Матеріал для покриття теплиці Чи плануєте самостійно зібрати парник на дачі і хочете правильно підібрати комплектуючі? У цій статті ми допоможемо знайти потрібний матюкав для покриття теплиці і розберемося в правилах його установки.

Форма теплиці

Вирощувати високорослі культури можна в парниках-будиночках з двосхилим трикутної дахом. Вона зводиться, як правило, на великих ділянках і частково може використовуватися, як зона відпочинку (якщо до парники прилаштувати альтанку). Арочна теплиця частково схожа на парник з двосхилим дахом. Вона допомагає уникнути гострих кутів, спрощує монтаж і у випадку з парників-тунелем економить на встановлення окремої двері.

Односхила (пристінна) теплиця ідеально підходить для маленьких ділянок. Це економічний варіант парника, який скорочує витрати на обігріві. Єдиний мінус - невисока міцність даху. Взимку вона може потріскатися і обвалитися через навалився снігу. А тепер докладніше про те, які матеріали використовують для покриття теплиці.

Скляні теплиці

Незважаючи на те, що скло більш зручно в обслуговуванні і допомагає стежити за рослинами, з його установкою виникає чимало проблем. Щоб скло не тріскалося, його обов'язково потрібно ставити на високий фундамент, а також встановлювати захисні кріплення. Але є і плюси.

Переваги скляного матеріалу для покриття теплиці:

- гарантує хорошу светопропускаемость - рослинам вистачає сонячного світла;
- утворює комфортні умови для росту і плодоношення;
- майже не піддається впливу хімікатів;
- довговічний.

Недоліки матеріалу:

- зведення основи займе багато часу і грошей;
- установку можуть виконати тільки досвідчені робітники;
- періодично потрібно замінювати побиті стекла.

Теплиця з плівковим покриттям

У цього матеріалу для покриття теплиці немає недоліків (крім досить високу ціну), тому відразу перейдемо до опису переваг.

- Фундамент не потрібен - плівка швидко прогрівається, легко встановлюється і зносостійка (витримує заморозки до -2), тому для її установки необов'язково вибудовувати високий фундамент.
- Захищає рослини і протистоїть негоді - плівка ПВХ на основі армованого каркаса захищає теплицю від ураганів, сильного дощу та завдяки світлостабілізуючі покриттю захищає рослини від сонячних опіків.

Полікарбонатний матеріал для покриття теплиці

Полікарбонат обійдеться дорожче звичайної плівки. Але підвищений цінник виправданий. І ви зрозумієте це, оцініть відсоток економії тепла і довговічність матеріалу. Матеріал має добре пропускає денне світло - до 87% і навіть через 10 років виглядає надійно. Матеріал для покриття теплиці

А ще полікарбонат легко переносити з місця на місце, що зручно при транспортуванні. Його можна згорнути в рулон, він витримує свердління і різання. Один шар полікарбонату по теплопровідності можна порівняти з двома шарами скла.

Основні переваги матеріалу:

- довговічний;
- добре пропускає світло;
- в 20 разів міцніше скла;
- добре гнеться і не пропускає тепло;
- не вимагає установки на каркас, укладання фундаменту;
- захисна плівка не дає покриттю вигоряти на сонці.

Але є у полікарбонату і недоліки:

- під відкритим сонцем матеріал трохи збільшується в розмірах;
- під час установки між листами утворюються термічні зазори, для їх усунення потрібно встановлювати гумові прокладки.

Щоб на довгі роки зберегти захисні функції матеріалу, вам доведеться виконати деякі умови: не зберігати листи довго в рулоні, не видаляти забруднення гострим предметом і при монтажі використовувати тільки спеціальні комплектуючі.

Неважливо, виберіть чи ви для своєї теплиці полікарбонат або зупиніться на більш доступною плівці, пам'ятайте - основний фактор успіху полягає в хорошому освітленні рослин. А значить, чим більше прозорим буде покриття, тим краще.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!