ПН-ПТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: вихiдний

У кошику порожньо!

Як доглядати за теплицею

Як доглядати за теплицею

2018-11-04 18:18:51   0   736

Як доглядати за теплицеюПарники є хобі багатьох садівників-любителів, які вирощують продукцію для себе так і для бізнесу, тих, хто продає населенню свіжі овочі і фрукти, коли ще навіть рано орати городи. Останнім часом популярністю користуються полікарбонатні теплиці, вони вимагають в меншій мірі витрат фінансів і власного. догляд за теплицею необхідний завжди, незалежно з якого матеріалу вона зроблена.

Догляд в літню пору

Влітку доглядати за теплицею не обов'язково. Необхідно просто наглядати, щоб не з'являлися деформації в конструкції і своєчасно їх усувати, також можна час від часу протирати теплицю.
Якщо в приміщенні дуже жарко і відкриті двері не допомагають, то парник затемнюють.

У цій процедури існує кілька методів:

- збризнути тепличку розчином з крейди, він потім без проблем змивається;
- укрити споруду будь-яким матеріалом, можна і марлею, але потрібно краю прикріпити до землі.

Все буде залежати від того, ви там щось вирощуєте або вже немає. Якщо все ж вирощуєте, то тримайте парник відкритим.

Догляд восени

Після відходу овочів важливо правильно прибрати все і підготувати тепличку до зимового періоду, тим самим зберігши її надійність на довгі роки. Всі процедури догляду за теплицею можна поділити на кілька кроків.

Прибираємо в парнику

В першу чергу необхідно зібрати більшість шкідливих і хворих рослин, видалити всі рослинні залишки, в т. ч. і коріння, бур'яни. Коли є ознаки зараженості шкідниками обприскувати весь парник препаратом від шкідників.

Чи можливі змішані посадки в теплиці? Відповідь на питання дивіться в наступній статті.

 

Дезінфікуємо теплицю

Насамперед при догляді за теплицею варто звернути увагу на грунт. Якщо не було в цьому році спалахів, будь-яких захворювань або навали комах, то грунт можна залишити. Тоді слід її добре просіяти і продезінфікувати або спеціальними розчинами, або окропом. Як доглядати за теплицею

Коли ж мали місце спалаху захворювань тощо, то краще зняти грунт до 7 см і покласти нову. Хоч це і клопітно, але за то майбутній урожай буде здоровий, принаймні при можливих спалахах захворювань заражений грунт можна виключити. Слід промити панелі теплиці від забруднень. Якщо буде потрібно, то проводиться ремонт опор. Позбудетеся від джгутів, шпагатів та іншого перев'язувального матеріалу. Можете додатково продезінфікувати інструменти для роботи.

Як правильно вирощувати огірки в теплиці дізнайтеся з статті далі.

Багато хто називає відмінним способом для вбивання всіх патогенних організмів сірчане обкурювання. Кілька сірчаних шашок розставляють по кутах теплиці і залишають приміщення приблизно за тиждень. За цей час загинуть всі грибки і бактерії. Правда сірка негативно впливає на залізо, тому всі залізні конструкції перед початком процедури слід обробити солідолом. Також варто підтримуватися правил безпеки. Шашки бажано швидко підпалювати в одноразовій медичній масці і швидко покинути парник.

Обробляємо ґрунт

Грунт потребує підгодівлі. Для цих цілей можна використовувати перегній, торф. Також можна посипати грунт золою або піском. Покриваємо грунт шаром соломи, при випадання першого снігу краще додатково досипати соломи, щоб шар був 15-20 см.

Консервуємо теплицю

Перевіряємо справність всіх засувок, петель, кватирок та ін. і закриваємо теплицю. Догляд взимку особливого догляду за теплицею не потрібно. Якщо споруда використовується взимку, то полікарбонат можна зняти і покласти в надійному місці до весни. Якщо ж парник опалювальний, то потрібно лише вчасно прибирати сніг з конструкції. У парнику важливо стежити за вологістю. При надлишку вологи можуть захворіти рослини. В теплій полікарбонатній теплиці спокійно можуть перезимувати кури.

Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!